Reklam Alanı
Yeni Cevap 

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dacia çift kabin
01-06-2009, 23:19 PM
dacia çift kabin
arkadaşlar dacıa çift kabin aracım var ön fern disklerı ve kalorifer radıyatoru lazım bunları bulabilecegim telefonla güvenli aliş veriş yapabilecegim bir yer biliyorsanız lütfen yazın ve ya bu parçaların oem kodlarını bilen varsa yazsın lütfen

ilginize şimdiden teşekurler
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul
Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
13-10-2009, 13:10 PM
RE: dacia çift kabin
sizin aracınız 1.9 dizel olanlardanmı nasıl memnunmusunuz çok arızası veya derdi oluyormu çünkü sorunlu demek istiyorlar 1.9 dizelleri
13-10-2009, 13:50 PM
AŞAĞIDAKİ LİNKTEN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ
http://www.daciakulubu.com/showthread.php?tid=754

http://www.daciakulubu.com
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul
16-12-2009, 20:25 PM
dacia çift kabin benim çok başımı ağıttı 6000 tl aldım ama 3500 tl masraf yaptım genede bitmedi hala istiyor para aldıgımada alacagımada pişman oldum

3000 km yaptım mazotu da eklersek nereyı buldu taksı tutsam daha ucuza gelirdi
18-12-2009, 04:43 AM
bende 2000 benzinli pick up var hava filtresi lazım nereden bulabilirim/izmir de
26-12-2009, 20:22 PM
Evet gelelim hikayemize (Hikaye dediğime bakmayın başıma gelenleri yazıyorum) yaklaşık bir buçuk sene önce bir araba almaya karar verdim bir aralar kia cerez baktım ama yolcu kapasitesi az olduğundan ondan vazgeçtim bizim bölgede bolca olan çift kabin kamyonet alayım dedim ilk zamanlarda tata lar ilgimi çekti baktım araştırdım ama motorları içime sinmedi erken bitiyorlar diye bilgi edindim o arada İnternet'e bakarken tesadüfen dayvu rastladım fiyatı makul peco motoru var kasa hacmi geniş ve yüksek bir araç ve bir tanesine baktım gezdik motoru normal değil tekliyordu ve diferansiyel de ağlıyor derler ama bunun için ağlamak değimi hafif kalıyordu fiyatta da hiç pazarlığa yanaşmadı almadım onu ve araştırınca parça konusunda da problemlerin olduğunu gördüm marka lav olmuş bir servis ağı yok ondan o araç tanda vazgeçtim biraderin tavsiyesiyle daçıa lara bakmaya başladım ama bu araçta Maalesef bizim bu bölgede yok ancak İnternet üzerinden bakıyorduk kango motoru reno servis ağı reno 12 parçalarının uyması fiyatı ve vergisi bu araç üzerinde durmamı sağladı ve gecen kurban bayramından önce barı dedim bayrama alayım dedim İnternet'ten bazı vatandaşları aradım bir Kırıkkaleli bir tokatlı Kırıkkaleli arkadaş arabasına çok güveniyordu beğen mesen gidiş dönüş masrafını vereceğim bile dedi tokat takiy se orta karar bir araba dedi Kırıkkaleli 6750 tokatlı sa 6000 bin lira istiyordu almaya karar verdiğim zaman birader oto tamircisi sen git dedim kırıkkalelıyı aradım telefonu kapalıydı bir kez artık almaya karar vermiştim tokattakini aradım dedim gelcem bakcaz hala elin demi araba müsaitmişin tabi dedi bizim kararımız tokattakine bakıp beğenmesek Kırıkkale'ye geçmekti ertesi sabah yola çıktı biz daha kısa zamanda ulaşacağımızı tahmin ediyorduk ki akşam ancak ulasa bildi araca bakma işi sabaha kaldı ki cuma gününe denk geldi sabah arabaya baktı motor iyi dedi bir isitcıyla ilgili bir sorun var dedi 300 500 lira masrafı olur diye rapor verdi ha bu arada kendisi bakmasının dışında orada motorcuya pompacıya kaportacıya boyacıya gösterdi hiçbiri bir problem var demedi neyse 300 500 olur dedim araba alırken al dedim zira Kırıkkale'ye bakma sansımızda kalmadı hafta sonuna denk geldi

arabayı aldık ertesi gün geldi bazı bakımlarını yaptı 4 adat lastik balata ertesi sabah bayram sabahı köye çıkacaz arabanın başına geçtim bas babam bas marşa yok araba nuh diyor peygamber demiyor neyse arabayı çalıştıramadık ağabeyimin h 100 panel vana sıkıştık çıktık geldik aksam ustu arabaya bir marşa bastım aldı hiç sorunsuz neyse ısıtıcılar yanıktı detiştirdik 50 tl
aradan fazla zaman geçmedi marş koyverdi yenisini bulamadım tamirine 110 tl verdim sonra İnternet'ten yenısınıde 180 aldım tamirli içime sinmedi bu arada kontak anahtarı yağ mazot hava filitrelerı değiştirdim bu arada devrınıde aldım 700 tl ona gitti

ondan sonra devridaim koyverdi ardından fren merkezi onlarda 110 tl tutu ardından bir baktık direksiyon kutusu bağlantı kulakları kırık kaynak yaptırdık sonra yine yenısınıde aldım daha duruyor takmadık ardından tamir ettiğimiz marş komple gitti yenisini taktık sonra baskı balata

ardından ön disk ve balata ancak bulabildim ist dan aldım ardından amatısor ön takım ne varsa yenilendi sonra arka akıs bılyası dağıldı daha öncede öndekini ses var diye deniştirmiştik

velhasıl 6000 liraya aldığım araba 1600 lıra tamırine gitti işçilik hariç ve immo su var arabanın oda başımı çok agırttı ve işin en ilginç kısmı arabayı yerde ise kulanmıyorum haftada bir çarşıya veya köye çıkıyorum artık arabaya bınıp te bir yere giderken acaba yine nereden koyverecek diye korkuyorum dacia herkeste aynımı yoksa bizim şansımıza mı

1.ha bu arada tokatlı bizi esas pompadan tokatladı ısıtıcı ile ilgili olan problemde ısıtıcıdan değil pompadanmış tabı oda 1000 1200 lira civarında daha idare ediyorum

birde vergiyle başımız belaya girdi normalde 1870 olan motor hacmi vergi dairesinde 1910 görünüyor ve dolayısıyla 945 lira vergisi oluyor 6000 liralık araba adamlara epeyi tartıştık en son tokat tan faturasını bulup düzeltirdim 628 indi şimdi gelecek sene bir kademe daha düşecek
26-12-2009, 21:01 PM
başın cok ağrımış belli ama aldığın aracı kotrol etmmemiş ve ettirmemişsin

sana hışırı satmışlar her hangi bir mekanik servisine bile gitsen 50-100 tl ye aracın heryerine bakıyor rapor yazıyor

bir dünya şikayetin oluşmuş ama sonuçta sen aldın sen buldun aracı kullanıcıda sensin..

piyasada dolandırıcı cok ve araç satışı özellikle büyük hilelerin oyunların döndüğü bir pazar

vergidede yanlış yok arac 1.9d diye satılıyor resmi olarak

vergi dilimide 1801 - 2000 cm3 arası olarak belirleniyor

zaten kullandığın model renaultla kısmi ortaklık varken üretildi

renault markası 2005 de tam olarak yeni bir modelle dacia markasının arkasında oldu ayrıca sahibi

zaten şuanda logan pickup ve van modelleri var ticari amaçlı kullandığın aracın renault destekli olanı yani tam anlamıyla...

http://www.daciakulubu.com

VATAN AŞKI MAYA GİBİDİR; SÜTÜ BOZUK OLANLARDA TUTMAZ!
28-12-2009, 00:13 AM
hasarlı dediginiz dogru ama tokatta oyle rapor verebilecek yer varmı bilmiyorum vede onlarda ne derece anlıyabilirler onada şupem var orda kardeşım gitti kendisi burda tamırci motor ve mekanık uzerine

ama o na ragmen orda pompacıya boyacıya kaportacıya gosterdi hiçbiride problem var demedi buraya getirdik boyacı arkadaş komple boyanmiş dedi ve dogru önden darbeli dedi oda delilleriyle dogrulandı pompada yaptırdık zaten oda belli ya tokattaki ustalar usta degil yada hepsi adamın tanıdıgıydı yalan dediler ha devri daim için birşey demem adam sokmeden anlıyamaz ve benzeri

vergi konusuna gelince araç 1900 diye geçiyor gerçekte 1870 cc vergi dairesinde de 1910 gorunuyor ben faturayı temin edip vergi dairesine ispatladım ve vergisini düşürdüm ama internettede satışı olan birçok arkadası telefonla arayıp sordum kimi 1870 göre kimide 1900 üstüne gore ödüyorlardı

hala öyle ödeyen arkadaş varsa vergisini duşurebilirler sadece fatura veya emiyette ilk kaydedildigi yerden uygunluk beldesi temin etmeleri lazım

umarım benim gibi kimsenin canı yanmaz

ben burda bana soranlara uzak durun diyorum
28-12-2009, 00:15 AM (En son düzenleme: 28-12-2009 00:24 AM nyznyz.)
vergi dilimi çift kabinde 1900 ve altı 1901 ve ustu olarak belirleniyor
bu arada yukarda linki verilen yerden fern disklerini aldim ve diger parçalarda bulunabiliyor
Yeni Cevap 

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
3 Ziyaretçi

En Üste Dönİçeriğe Dön